DGW BIP DGW
ODZNAKA PAMIĄTKOWA DGW
Sobota, 17 marca 2018 r.

ODZNAKA PAMIĄTKOWA DGW

 

Odznaka Pamiątkowa DGW
 

Odznaka pamiątkowa Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zewnętrznym symbolem oddania sprawie obronności ojczyzny. Świadczy o dziedziczeniu i kultywowaniu tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Komendy Garnizonu Warszawa.

 

Odznaka jest oparta na krzyżu maltańskim opasanym srebrną obwódką, wypełnionym emalią w kolorze granatowym. Na krzyżu maltańskim umieszczono herb Warszawy opleciony gałązkami dębu i lauru. Całość wieńczą skrzyżowane szable, a na nich złote litery „DGW”.

 

Odznakę przyznaje dowódca Garnizonu Warszawa na wniosek Kapituły Odznaki Pamiątkowej DGW, a potwierdzeniem prawa do jej noszenia jest legitymacja z wpisanym kolejnym numerem. Wręcza się ją z okazji m.in. Święta Wojska Polskiego, święta DGW lub w dniu zwolnienia do rezerwy.

 

Prawo do posiadania odznaki pamiątkowej ma dowódca Garnizonu Warszawa z tytułu objęcia stanowiska, żołnierze zawodowi po przesłużeniu w DGW co najmniej dwóch lat, a także długoletni pracownicy Dowództwa, po przepracowaniu co najmniej 10 lat. W wyjątkowych sytuacjach odznakę przyznaje się innym osobom fizycznym i prawnym szczególnie zasłużonym dla DGW, na wniosek zebrania kadry.

 

Żołnierze noszą odznakę pamiątkową na lewej kieszeni munduru wyjściowego i galowego. Miniaturkę odznaki można przypinać do lewej klapy wizytowego ubioru cywilnego.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter