DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
13.06.2018
Reprezentanci 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia święcili triumfy podczas zawodów o puchar dowódcy Garnizonu Warszawa w pięcioboju. Nie dali szans na wygraną żołnierzom z pozostałych jednostek wojskowych DGW, wygrywając w każdej klasyfikacji.

Drużynowo, tuż za zespołem 10 Pułku była reprezentacja gospodarzy zawodów – 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia (15 SBWD). Trzecie miejsce przypadło Pułkowi Ochrony.

Wśród pań najlepsza okazała się st. szer. Karolina Kazimierczuk ze zwycięskiej drużyny, tuż za nią na podium stanęła st. szer. Anna Grzelak z 15 SBWD, a trzecie miejsce zajęła również sieradzanka - szer. Agata Sochacka.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, konkurentów pokonał st. szer. Marek Szewczyk z dolnośląskiej jednostki. Drugi był szer. Sebastian Posikata z 15 SBWD, a trzeci szer. Michał Mieszała, też z Sieradza.

W sumie, do zawodów przystąpiło 35 zawodników i zawodniczek, a zwycięzców dekorowali ppłk Wojciech Truszczyński, szef Wychowania Fizycznego i Sportu w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz płk Dariusz Pawelec, zastępca dowódcy 15 SBWD.