DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
08.06.2018
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia w obecnej formie istnieje od 24 lat. Wielokrotnie wyróżniani za dokonania, żołnierze Pułku wzorowo wypełniali zadania w kraju i poza jego granicami. Dziś obchodzą swoje święto.


 
W uroczystym apelu z tej okazji wzięli udział nie tylko żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się byli dowódcy wrocławskiej jednostki, kombatanci i duchowni. Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentował płk Witold Lipiński, szef sztabu DGW, który uczestniczył we wręczaniu wyróżnień ponadprzeciętnym żołnierzom.
 

 
Gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa wystosował pismo okolicznościowe, które odczytano podczas uroczystości. Napisał w nim, że dostrzega determinację w osiąganiu założonych celów oraz chęć doskonalenia umiejętności niezbędnych do efektywnego wykonywania stawianych zadań i współdziałania z innymi jednostkami. „Jestem dumny z jakości realizowanych przez Was przedsięwzięć, szczególnie tych służących przygotowaniu stanowisk dowodzenia do ich sprawnego funkcjonowania. Wiem jak wiele wysiłku szkoleniowego i organizacyjnego to wymaga” – dodał gen. Głąb.
 

 
Na dwa kolejne dni, 10 Pułk zaprosił do świętowania wszystkich wrocławian. To głównie z myślą o nich zorganizowany został festyn z atrakcjami m.in. pokazami sprzętu, zawodami sportowymi i poczęstunkiem.
 
Na ostatni dzień weekendu zaplanowano mszę świętą w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w intencji żołnierzy zawodowych i żołnierzy rezerwy. Nabożeństwo poprzedzi przemarsz pododdziałów 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych ulicami stolicy Dolnego Śląska.
 
Galeria zdjęć>>>
 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter