DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
08.06.2018
Z inicjatywy Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ponad trzydziestoosobowa grupa ze Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość” odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa.

Członkowie Stowarzyszenia wraz ze swymi dziećmi przyjechali do stolicy z całego kraju. W domu bez kantów spotkali się z dowódcą Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robertem Głąbem, który podziękował im za przybycie i wyraził uznanie dla działalności Stowarzyszenia.
 
 
Zwiedzili Salę Tradycji Dowództwa, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się historycznym dokumentom, fotografiom, egzemplarzom broni białej i innym pamiątkom świadczącym o burzliwej historii nie tylko Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale całej stolicy. 
 
 
Kustosz opowiedział im również o Grobie Nieznanego Żołnierza – m.in. o okolicznościach wyboru zwłok bohatera, który w nim spoczywa oraz tablicach z wymienionymi polami bitewnymi, na których przelała się krew polskiego żołnierza.  
 
 
***
 
Stowarzyszenie „Pamięć i Przyszłość” powstało z inicjatywy rodzin żołnierzy poległych na misjach m.in. w Iraku, Afganistanie, Macedonii i Kosowie. Głównym celem jego działalności jest dbałość i obrona interesów społecznych, socjalnych i bytowych rodzin poległych. Stwarza też możliwości integracji oraz wzajemnej wymiany doświadczeń pokrzywdzonych przez los rodzin i dba o dobre imię poległych żołnierzy, a także ich dokonań w czasie pełnienia służby poza granicami kraju.

 
Galeria zdjęć >>>

 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter