DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
18.05.2018
Występ grupy rekonstrukcyjnej, koncerty Orkiestry Wojskowej z Siedlec, pokazy musztry paradnej i wystawa sprzętu wojskowego - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych gości podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Z 19 na 20 maja zaprosiliśmy przed dom bez kantów i na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego wszystkich warszawiaków i turystów. Tych, którzy już nas odwiedzali w tę wyjątkową noc i tych, dla których było to nowe doświadczenie.
 
 
 

 
Zaczęliśmy występem grupy rekonstrukcyjnej ze Stowarzyszenia Historycznego Cytadela, która wraz z żołnierzami Pułku Reprezentacyjnego WP uczestniczyła w zmianie posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
 

 
Tej nocy Orkiestra Wojskowa z Siedlec zagrała kilka koncertów, podczas których zaprezentowała się w ciekawym repertuarze, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Wojskowi muzycy wykonali m.in. Serce w plecaku, Tango milonga i wiązankę melodii filmowych. 
 
Miłośnicy musztry paradnej mogli podziwiać
żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego zarówno na Placu Piłsudskiego jak też przed domem bez kantów. Żołnierze wystąpili w umundurowaniu trzech rodzajów sił zbrojnych, a goście Dowództwa chętnie sie z nimi fotografowali.
 

 
Przez cały wieczór dostępny dla zwiedzających był historyczny oraz współczesny sprzęt wojskowy m.in.: armata salutacyjna z Pułku Reprezentacyjnego, samochód Studebaker, ciężarówka Daimler z 1913 r. oraz motocykl z wózkiem Royal Enfirld z 1915 r.
 

 

 
Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się Sala Tradycji DGW, po której oprowadzał kustosz. Zaprezentowała się również Centralna Biblioteka Wojskowa, a punkty promocyjne wystaliły: Pułk Reprezentacyjny WP, Klub DGW i Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego.
 

 

 
Mimo późnej pory nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa przygotował dla nich m.in. malowanie twarzy w barwy narodowe.
 

Galeria zdjęć >>>
 
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter