DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
10.05.2018
Problematyka bezpieczeństwa jest jednym z tematów rozmów prezydentów: Polski i Czech podczas trzydniowej wizyty Milosa Zemana w Warszawie. Asystę honorową podczas oficjalnych uroczystości stanowią żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, Miloš Zeman złożył wizytę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Drogę Traktem Królewskim z Pałacu Prezydenckiego, zgodnie z tradycją, pokonał w towarzystwie Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego.
 
 
Podczas ceremonii, prezydentowi Zemanowi towarzyszył gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa, a hymny obu krajów odegrała Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Po złożeniu kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gość z Republiki Czeskiej chwilą ciszy uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej, przed pomnikiem poświęconym tej tragedii. Wpisał się również do Księgi Pamiątkowej.
 
 
 
***
 
Podczas wizyty w Warszawie, Miloš Zeman ma się również spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim, Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Jest to jego druga podróż zagraniczna podczas obecnej kadencji prezydentury.
 
Galeria zdjęć: Pałac Prezydencki >>>
 
Galeria zdjęć: złożenie kwiatów >>>
 
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter