DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
07.05.2018
Szer. Przemysław Serweta z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia zwyciężył w konkursie: Historia Żołnierza Polskiego – Żołnierze Wyklęci, w którym wzięli udział szeregowi z jednostek Dowództwa Garnizonu Warszawa.


 
Drugie miejsce zajęli wspólnie: szer. Jan Kłosiński z Pułku Reprezentacyjnego WP i st. szer. Łukasz Łapucha z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Trzeci był szer. Piotr Pacześ z sieradzkiej brygady.
 

 
Konkurs miał formę pisemnego sprawdzianu, a żołnierze którzy zajęli pierwsze trzy lokaty będą reprezentować stołeczny garnizon podczas rywalizacji na szczeblu Wojska Polskiego. Odbędzie się on jeszcze w maju tego roku w Białymstoku. Jego organizatorem jest Departament Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON, który uczestnikom konkursu zapewnił udział w podróży historyczno-wojskowej Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych – Podlasie 2018 pod hasłem Wilczym Szlakiem – Spadkobiercy Tradycji Niepodległościowej.
 
Dyplomy uznania, wraz z gratulacjami od dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba, laureatom konkursu wręczył ppłk Artur Wysocki z Oddziału Wychowawczego DGW.
 
Galeria zdjęć >>>Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter