DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
12.04.2018
W drugim dniu wizyty w Polsce gen. Riccardo Marchiò, dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO złożył kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Ceremonia odbyła się w asyście żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Delegacji JFC Brunssum towarzyszył płk Andrzej Drozd, pomocnik dowódcy Garnizonu Warszawa ds. ceremoniału wojskowego.
 

 
Generał Riccardo Marchiò dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej Grobu Nieznanego Żołnierza, a także wysłuchał historii Jego utworzenia przedstawionej przez kpt. Gabrielę Ochab z DGW.

 

 

 

***

Generał Riccardo Marchiò przebywał w Polsce po raz pierwszy, na zaproszenie gen. Leszka Surawskiego, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Sojusznicze Dowództwo Sił Połączonych NATO (the Allied Joint Force Command, JFC) w Brunssum jest jednym z dwóch natowskich dowództw operacyjnych w Europie. Drugie tego typu dowództwo mieści się w Neapolu we Włoszech.  JFC Brunssum zaangażowane jest w planowanie operacyjne postanowień Artykułu 5 Sojuszu, misję ISAF w Afganistanie, Baltic Air Policing oraz Siły Odpowiedzi NATO (ang. NATO Response Force, NRF). W Brunssum pracuje na co dzień półtora tysiąca żołnierzy i pracowników cywilnych reprezentujących kraje Sojuszu, Partnerstwa dla Pokoju i lokalną społeczność.

Galeria zdjęć >>>

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter