DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
09.02.2018
Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa brała udział w IX Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja.

Nasi zawodnicy dotarli do jednej ósmej rozgrywek pucharowych pokonując m.in. komandosów z Lublińca, Podlaski Oddział Straży Granicznej i Regionalne Centrum Informatyki. W fazie pucharowej Turnieju, do której zakwalifikowały się 32 najlepsze zespoły z całego świata, ulegli w rzutach karnych 2:3 zespołowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
 
Podczas całego Turnieju rywalizacja była zacięta i każda z drużyn walczyła do końca. Ostatecznie wśród pań zwyciężyła reprezentacja Komendanta Głównego Policj. Palma zwycięstwa wśród panów przypadła zespolowi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Turniej miał na celu upamiętnienie bohaterstwa funkcjonariusza policji, który rotę ślubowania wypełnił do końca. W inauguracji wydarzenia wziął udział dowódca stołecznego garnizonu gen. bryg. Robert Głąb, natomiast podczas ceremonii zakończenia Turnieju, dowódcę reprezentował jego zastępca płk Krzysztof Kseń.
 

 
 

 
W  tegorocznych zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn: 10 zagranicznych i 51 z Polski w kategorii mężczyzn oraz 7 zespołów w kategorii kobiet.
 
Oprócz współzawodnictwa sportowego niemal wszystkie imprezy połączone były z gromadzeniem środków, które w całości przekazywane będą na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
 

 
Pomysłodawcami Turnieju są:  Andrzej Strejlau - wybitny trener reprezentacji Polski, Legii Warszawa i Greckiej Larrisy, honorowy działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i komentator sportowy oraz Andrzej Kuczyńaki - koordynator komendanta głównego policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w policji, selekcjoner reprezentacji komendanta głównego policji w piłce nożnej, wieloletni wolontariusz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Inauguracja Turnieju >>>

Ceremonia zakończenia >>>

 


Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter