DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
12.02.2018
Podczas aukcji charytatywnej, zorganizowanej w ramach XXIII Balu Lotników i Polskiej Obronności, licytowany był m.in. portret Marszałka Józefa Piłsudskiego podarowany przez dowódcę Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba.

 
Bal, który otworzył społeczne obchody Stulecia Lotnictwa Polskiego, odbył się 10 lutego 2018 r., w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Spotkali się na nim lotnicy, żołnierze, przedstawiciele przemysłu, lotnictwa sportowego i komunikacyjnego. Organizatorami Balu byli: wydawca i redakcja Skrzydlatej Polski i RAPORTU-wto przy wsparciu Muzeum Lotnictwa Polskiego, Aeroklubu Polskiego i Fundacji Ludzi Lotnictwa.
 
Ważnym elementem Balu była aukcja charytatywna. Środki zebrane podczas licytacji – jak co roku – przekazane zostały osobom ze środowiska lotniczo-obronnego, które znalazły się w potrzebie. Wskazali ich Dowódca Operacyjny i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.
 
                              
                                                                            
W efekcie przeprowadzonych dotąd aukcji uczestnicy Balów zebrali już blisko 850 tysięcy złotych, które otrzymali potrzebujący.
 
***
Tegoroczni beneficjenci Balu to, wskazana przez Dowództwo Generalne, sierż. Katarzyna Grabowska oraz, wskazany przez Dowództwo Operacyjne, plut. Krzysztof Polusik.

Sierż. Katarzyna Grabowska przygodę z wojskiem zaczęła w 2006 r., w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Służbę zaczynała na stanowisku podoficera obsługi śmigłowca. Jedno zdarzenie odmieniło jej życie. To był tętniak, operacja, śpiączka, respirator, a na dodatek powikłania. W efekcie lewostronny paraliż.
 
Kasia żyje i jest wdzięczna za każdy kolejny dzień, za możliwość bycia z synem. Za nią już kilka wygranych bitew, wstała z łóżka, potrafi umyć zęby, uczesać się. Przed nią dalsze wyzwania i długa rehabilitacja. Kasia marzy o powrocie do pracy. Walczy każdego dnia z przeciwnościami, wierzy w sukces i w powrót do zdrowia. Tym bardziej, że samotnie wychowuje czternastoletniego syna. Zebrane pieniądze chciałaby przeznaczyć na dalszą rehabilitację.
 
Plut. Krzysztof Polusik pełnienie zasadniczej służby wojskowej rozpoczął w 2004 r., w 3 Ośrodku Szkolenia Kierowców, jako kursant kierowca. W 2010 r., po raz drugi, wyjechał na misję do Afganistanu w ramach VII zmiany ISAF. W wyniku ostrzału moździerzowego został ciężko ranny i ewakuowany do kraju. Po długotrwałym leczeniu udało się uratować lewą nogę, niestety prawa została amputowana. Od 2015 r. pełni służbę w Dowództwie Operacyjnym RSZ na stanowisku przeznaczonym dla żołnierza z ograniczeniami. Ma dwoje dzieci oraz żonę, która zajmuje się domem. Zebrane pieniądze chciałby przeznaczyć na zakup sprzętu do rehabilitacji.
 


Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter