DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
11.01.2018
Już po raz siódmy Kapituły Honorowego Miana: Podoficer Roku, Szeregowy Roku i Muzyk Roku Dowództwa Garnizonu Warszawa oceniły dokonania reprezentantów swoich korpusów.

Żołnierzy, którzy w znaczący sposób wyróżnili się w działalności służbowej i otrzymali tytuły honorowe wybierali starsi podoficerowie dowództw, pomocnik dowódcy ds. podoficerów, mężowie zaufania podoficerów i mężowie zaufania szeregowych jednostek wojskowych podległych dowódcy Garnizonu Warszawa.

Podoficerem Roku 2017 Dowództwa Garnizonu Warszawa wybrali st. chor. szt. Mariusza Olkusza - kierownika zaopatrzenia sekcji materiałowej Oddziału Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa. Na tytuł zasłużył jako żołnierz sumienny i zaangażowany, który wielokrotnie wykonuje zadania ponad zakres swoich obowiązków. W jednostce odpowiada za organizację funkcjonowania stołówek. Przyczynił się m.in. do wzorowej organizacji pikniku polsko-amerykańskiego na cześć Sił Zbrojnych USA. Wielokrotnie reprezentował, zarówno swoją jednostkę jak i DGW, w zawodach sportowych, m. in. w 2017 r., w ramach reprezentacji DGW, wywalczył drugie miejsce w biegach patrolowych na Węgrzech. Pełnił służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL w Libanie, w 2009 r. Jednak na najwyższe uznanie zasługuje jego postawa, kiedy w grudniu ubiegłego roku stanął w obronie kobiet napastowanych w pociągu przez agresywnych mężczyzn. Zadbał o bezpieczeństwo pań oraz, biorąc udział wraz z policjantami w pościgu za napastnikami, w znaczący sposób przyczynił się do ich zatrzymania.
 
Szeregowym Roku 2017 Dowództwa Garnizonu Warszawa został st. szer. Mateusz Baranowski pełniący obowiązki kierowcy-elektromechanika w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia. Zdobył to wyróżnienie jako żołnierz, który służbę wojskową traktuje jak misję. W swojej jednostce odpowiada za radiostację Harris. W 2017 r. uczestniczył w ćwiczeniu z wojskami pk. OGNIWO-17, za które został wyróżniony. Posiada Wojskową Odznakę Strzelecką II. stopnia. W ubiegłym roku kontynuował, zainicjowaną przez siebie rok wcześniej, akcję „Żołnierze dzieciom” oraz „Paka dla chorego dzieciaka”. W ramach akcji, wraz z kolegami z Pułku, brał udział w spotkaniach z chorymi dziećmi przebywającymi w szpitalach oraz organizował dla nich podarunki przedświąteczne, zbierając dary wśród żołnierzy i w środowisku cywilnym.

Muzykiem roku ogłoszono st. kpr. Szymona Wojdaka – puzonistę, który dodatkowo gra na eufonium w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako muzyk OR WP uczestniczy w wielu uroczystościach o charakterze patriotycznym w kraju i za granicą. W minionym roku brał udział m.in. w obchodach rocznicy bitwy o Monte Casino we Włoszech, Festiwalu Orkiestr Wojskowych na Łotwie oraz Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. Jest członkiem kwartetu puzonowego Be4trombones, z którym koncertuje na festiwalach muzyki kameralnej. Współpracuje m. in. z Sinfonią Varsovią. W 2017 r. uczestniczył w koncercie charytatywnym „Skaryszewianie dzieciom”, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni.
 
Galeria zdjęć >>>
 

 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter