DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
09.01.2018
W asyście Kompanii oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, na dziedzińcu Ministerstwa Obrony Narodowej dotychczasowy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przekazał obowiązki szefa MON ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.

W ceremonii uczestniczyła kadra dowódcza Sił Zbrojnych RP oraz kadra kierownicza Ministerstwa Obrony Narodowej.
 
 

W ciągu ostatnich dwóch lat zmieniliście Polskę i zmieniliście armię - zwrócił się do żołnierzy Antoni Macierewicz. (…) Dlatego, że zaczęliście zmieniać armię, mogła się także zmieniać Polska. Po raz pierwszy od dziesięcioleci Polacy mogli powiedzieć, że czują się bezpieczni, że są dumni ze swojej armii, że są dumni ze swoich córek i synów, braci i sióstr, które noszą mundury Wojska Polskiego - dodał dotychczasowy minister ON.
 
 

Mam zaszczyt przejąć dziś obowiązki ministra obrony narodowej. To obowiązek, ale i wielka odpowiedzialność. Kiedy powierzono mi misję ministra spraw wnętrzach i administracji to moim celem było odbudowanie poczucia bezpieczeństwa w Polsce.  Pan minister Macierewicz przez ostatnie dwa lata dbał o to, aby Polska była bezpieczna  poprzez  cały szereg starań, szereg działań zakończonych  dobrymi rezultatami – mówił podczas uroczystości minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
 

 

Cel jest ten sam - chodzi o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Chodzi o to, aby Polska była w stanie obronić się przed najeźdźcami, napastnikami,  przed tymi, którzy Polsce źle życzą. Chodzi i o to,  aby Wojsko Polskie było zmodernizowane, było wyposażone w nowoczesny sprzęt  i żeby odznaczało się wysokim morale, aby fakt służenia w Wojsku Polskim był wyróżnieniem i zaszczytem. Chciałem podziękować za wysiłki ministra Macierewicza, chciałem Państwa zapewnić, że te działania  będą kontynuowane – zaznaczył minister Błaszczak.

 

 
 

Po uroczystości w siedzibie MON, dotychczasowy minister ON Antoni Macierewicz oraz nowo mianowany na to stanowsko Mariusz Błaszczak złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. W ceremonii uczestniczył dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.
 

 
 
 

***

Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 r. w Legionowie. Jest absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej i studia podyplomowe - Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny oraz Zarządzanie w Administracji.

Po studiach pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Miasta Legionowo. W latach 2002-2004 był zastępcą burmistrza warszawskiej dzielnicy Wola, a w grudniu 2004 r. został burmistrzem Śródmieścia.

Od 31 października 2005 r. pełnił funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W marcu 2007 r. został mianowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko ministra - członka Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z ramienia PiS. W wyborach w 2011 r. uzyskał reelekcję. W 2015 r. ponownie został wybrany do Sejmu.

 

W latach 2015-2018 był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, od 9 stycznia 2018 r. został ministrem obrony narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego.
 

Galeria zdjęć >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter