DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 19 czerwca 2018 r.
20.12.2017
W tym roku to 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia była gospodarzem przedświątecznego spotkania dowódcy Garnizonu Warszawa z żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej DGW oraz jednostek podległych.


Życzenia radości, ciepła i spokoju na nadchodzące święta Bożego Narodzenia złożył na spotkaniu wigilijnym w Sieradzu  gen. bryg. Robert Głąb. Podziękował każdej instytucji z osobna, wszystkim żołnierzom oraz pracownikom za pełną poświęcenia służbę i pracę jaką wykonują każdego dnia w dowództwie oraz jednostkach mu podległych. Podkreślił również, że w okresie przedświątecznym pamięta także o tych, którzy podczas Wigilii nie będą mogli zasiąść przy rodzinnym stole ze względu na wykonywanie obowiązków służbowych.Harcerze z hufca ZHP Sieradz przekazali na ręce dowódcy Garnizonu Warszawa Betlejemskie Światło Pokoju. „W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie. W tym roku, po raz dwudziesty siódmy płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Harcerze i harcerki niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów, jednostek i domów, dzielą się radosną nowiną oraz krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.


Modlitwę odmówili i pobłogosławili opłatki: kapelan sieradzkiej brygady - ks. kpt. Władysław Włodarczyk, ewangelicki biskup wojskowy - Jego Ekscelencja ks. bp płk Mirosław Wola oraz zastępca prawosławnego ordynariusza wojskowego - ks. płk  Aleksy Andrejuk.


Na zaproszenie dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba w przedświątecznym spotkaniu wzięli udział: dowódcy, żołnierze i pracownicy RON jednostek wojskowych podległych DGW z Warszawy, Opola, Wrocławia i Mrągowa oraz przedstawiciele orkiestr wojskowych z terenu całej Polski. W wyjątkowy, świąteczny nastrój wprowadziła zebranych na wigilijnej uroczystości, Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy dyrygowana przez mjr Dominika Sierzputowskiego oraz ppor. Mariusza Żelazka, a także oktet wokalny z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego z Bydgoszczy.

Galeria zdjęć >>>

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter