DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
10.11.2017
W Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gry Miejskiej Alarm! W zabawie, zainspirowanej przez Dowództwo Garnizonu Warszawa, wzięło udział 70 osób.

Gra Miejska Alarm! rozegrała się w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Warszawie, a jej celem było zwrócenie uwagi młodzieży na wydarzenia w stolicy, w listopadzie 1918 r.

Uczestnicy Gry wcielili się w młodych konspiratorów i mieli za zadanie roznieść wieść o alarmie, który został ogłoszony w Warszawie w związku z przybyciem Józefa Piłsudskiego.
 
Gra Miejska składała się z dwóch części. Najpierw uczestnicy zmierzyli się z etapem wstępnym w Internecie i w ten sposób wyłonionych zostało 70 najlepszych graczy, którzy zakwalifikowali się do etapu miejskiego przewidzianego na 10 listopada. Na zespoły czekało wiele zadań, które trzeba było wykonać w przestrzeni miasta. Liczyła się współpraca w grupie, spryt oraz znajomość miasta.
 
Dla uczestników Gry przygotowano nagrody, które wręczył płk Mariusz Bednarz szef Oddziału Wychowawczego DGW. Każdy otrzymał też niecodzienną pamiątkę, a zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.
 

Galeria zdjęć >>>

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter