DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
05.10.2017
Z powodu ataku terrorystycznego żołnierze i pracownicy Dowództwa Garnizonu Warszawa zmuszeni byli do sprawnego opuszczenia miejsca pracy – tak zaczął się scenariusz ćwiczenia, które przeprowadzone zostało w budynku przy Placu Piłsudskiego.

Szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony kompleksu wojskowego miało sprawdzić nie tylko organizację i sposób ewakuacji w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Miało również na celu skorygowanie reakcji osób przebywających w ewakuowanym budynku. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia Dowództwa stołecznego garnizonu jak też innych instytucji wojskowych, które mieszczą się w tym samym gmachu.
 

 
Weryfikacji zostały także poddane metody współpracy z Żandarmerią Wojskową, Policją i Strażą Pożarną. W przypadku ataku terrorystycznego istotna jest także gotowość operacyjna służb medycznych wydzielonych z podległych Dowództwu jednostek wojskowych.
 

 

Szkolenie to było sprawdzianem znajomości przyjętych rozwiązań organizacyjnych w systemach ochronny budynku wojskowego. Zwłaszcza, że zgodnie ze scenariuszem okazało się, iż w opuszczonym już przez ludzi obiekcie znajdowała się niezidentyfikowana przesyłka mogąca stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób nadal przebywających w pobliżu gmachu.
 
 
 
Galeria zdjęć >>>
 


 
 
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter