DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
07.09.2017
Konkurs wiedzy z regulaminów wojskowych, Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP i Kodeksu Honorowego Żołnierza Zawodowego, w korpusach podoficerów i szeregowych jednostek podległych DGW, rozstrzygnięty.

Wśród podoficerów najlepszą znajomością w tym zakresie wykazał się kpr. Robert Skowroński z 24 Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności, a wszystkich szeregowych pokonał st. szer. Marek Kalinowski z Batalionu Reprezentacyjnego WP.
 
Konkurs odbył się  7 września 2017 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, a w szranki o tytuł mistrzowski stanęli podoficerowie młodsi i szeregowi wyłonieni w drodze eliminacji w swoich jednostkach.
 
 
 
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem Szefa Szkolenia DGW płk. Tomasza Dominikowskiego. W ramach rundy półfinałowej i finałowej, żołnierze zmierzyli się z testem składającym się z 50 pytań dotyczących regulaminów i ceremoniału wojskowego.
 
Spośród uczestników tego etapu, wyłonionych zostało ośmiu żołnierzy z najlepszym dorobkiem punktowym za rozwiązany test oraz najkrótszym czasem jego rozwiązania, którzy uzyskali prawo udziału w finale.
 

 
Ostatnia runda składała się z indywidualnych, ustnych odpowiedzi podoficerów i szeregowych na pytania zadawane przez prowadzącego, na zasadzie teleturnieju Jeden z dziesięciu. Każdy z uczestników mógł popełnić jeden błąd.
 
W drodze eliminacji, grupie podoficerów młodszych, tuż za kpr. Skowrońskim ,uplasował się kpr. Maciej Marek z 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia, a trzecie miejsce zajął kpr. Jakub Zakrzewski 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
 
Wśród szeregowych drugie miejsce, po st. szer. Kalinowskim, zajął st. szer. Łukasz Dawid z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, a trzeci na podium był szer. Łukasz Bodanka z 24 Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności.
 
 
 
Zwycięzców uhonorował dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb, który gratulując osiągnięć wszystkim uczestnikom konkursu, przypomniał znaczenie znajomości wojskowych zasad postępowania i funkcjonowania w strukturach Sił Zbrojnych RP dla utrzymania zdolności do realizacji zadań, zgodnie z przeznaczeniem jednostek i żołnierzy. Podkreślił również, jak ważnym jest, obok znajomości teoretycznej przepisów, praktyczne ich stosowanie i przestrzeganie.    
 
Galeria zdjęć >>>
 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter