DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
11.08.2017
Z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego oraz 97 rocznicy wybuchu Bitwy Warszawskiej żołnierze i pracownicy Dowództwa Garnizonu Warszawa, a także dowódcy podległych jednostek wojskowych wzięli udział w uroczystej zbiórce.

Gen. bryg Robert Głąb wręczył żołnierzom i pracownikom przyznane przez Ministra Obrony Narodowej odznaczenia i pogratulował wszystkim wyróżnionym. Serdecznie podziękował kadrze kierowniczej, żołnierzom i pracownikom Dowództwa i podległych jednostek za pełną zaangażowania służbę i pracę, życząc jednocześnie wielu kolejnych sukcesów w przyszłości. Nadał odznaki honorowe i wyróżnił – wraz z Szefami Pionów – osiągających najwyższe wyniki w działalności służbowej.

Przypomniał dlaczego Święto Wojska Polskiego organizowane jest właśnie 15 sierpnia, przywołując chlubną historię zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – jednej z najważniejszych, nie tylko w historii polskiej wojskowości. Podkreślił, iż jednym z obowiązków żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej jest kultywowanie pamięci i oddawanie należnej czci i hołdu tym, którzy zdecydowali się poświęcić swoje zdrowie i życie dla dobra przyszłych pokoleń.

Na zakończenie uroczystości odtworzona została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Dziesięć lat temu, 15 sierpnia 2017 roku Decyzją Nr 374 Ministra Obrony Narodowej - śp. Aleksandra Szczygło ustanowiono pierwszą Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Utwór jest współczesną wersją piosenki znanej pod dwoma tytułami: „Legiony to żołnierska nuta …”  lub „Marsz Pierwszej Brygady”. Fakt ten został zgodnie z wolą Ministra Obrony przypomniany przez Dowódcę Garnizonu w czasie jego wystąpienia.

Ceremonia z okazji Święta Wojska Polskiego była okazją do pożegnania mjr. Andrzeja Pawlika, który służbę wojskową będzie kontynuował w innej instytucji wojskowej. Mjr Pawlik jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Akademii Obrony Narodowej. W Dowództwie Garnizonu Warszawa służył od 2014 r.


Galeria zdjęć >>>

 

 

 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter