DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
03.08.2017
W dniach od 11 do 15 sierpnia 2017 r. odbędzie się Festiwal Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”.

Festiwal ma na celu upowszechnianie i promocję twórczości artystycznej, z obszaru tańca i wokalu oraz ocenę poziomu działalności kulturalnej, prowadzonej w klubach wojskowych.

Organizatorami Festiwalu są Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Dowództwem Garnizonu Warszawa, którego Klub jest realizatorem.

W tym roku, w konkursie weźmie udział 250 wykonawców z 26 wojskowych ośrodków kultury z całej Polski. W czterech kategoriach konkursowych: soliści - wokaliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, recitale i grupy taneczne wykonawcy będą prezentować publicznie dwa utwory muzyczne w języku polskim, z których jeden zawiera treści o charakterze patriotycznym lub wojskowym, natomiast grupy taneczne będą przedstawiać dowolną formę teatru tańca, teatru ruchu lub miniaturę taneczną. Ponadto, po raz pierwszy, uczestnicy konkursu będą brali udział w dwóch kategoriach wiekowych od 13 – 16 lat oraz powyżej 16 lat.

Rada Artystyczna, wyłoni laureatów w poszczególnych kategoriach. Duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o nagradzaniu wyróżniających się prezentacji wokalnych, muzycznych czy tanecznych jest dobór treści, wartości artystyczne utworów, dostosowanie do możliwości wykonawczych,  kreatywność prezentacji.

Koncert Galowy z wręczaniem nagród i wyróżnień laureatom Festiwalu zaplanowano na 14.08.2017 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Okazją do obejrzenia wykonawców będzie również koncert w Teatrze na Wyspie na terenie Łazienek Królewskich w dniu 15.08.2017 r. podczas Festynu Żołnierskiego z okazji Święta Wojska Polskiego. 

W ramach promocji Festiwalu kierownik Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa weźmie udział w programie „Halo Polonia” emitowanym w TVP Polonia, w najbliższy poniedziałek, tj. 07.08. br., godz. 22.00. Zapraszamy!

Tekst: Beata Jarzębowska (Klub DGW)

Program Festiwalu >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter