DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
07.07.2017
Podczas tegorocznych Mistrzostw Wojska Polskiego – Spartakiady Letniej, st. chor. Robert Wąsiel z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia został wicemistrzem Wojska Polskiego w strzelaniu z pistoletu wojskowego.

St. chor. Wąsiel ustąpił tylko plut. Piotrowi Wróblewskiemu z 12 Dywizji Zmechanizowanej, który zdobył jeden punkt więcej. Drużynowo, w tej konkurencji, żołnierze z DGW zajęli piąte miejsce.
 

 
W Mistrzostwach, które przez ostatni tydzień rozgrywały się na terenie Centrum Marynarki Wojennej w Ustce, wzięło udział ponad 250 żołnierzy. Rywalizowali w czterech konkurencjach: pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej,  strzelaniu z karabinka, biegu patrolowym oraz strzelaniu z pistoletu wojskowego.
 

 
W rywalizacji uczestniczyło 25 zawodników z trzech jednostek wojskowych podległych DGW: 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia,15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz Pułku Ochrony.
 

 
Podczas ceremonii zakończenia Spartakiady, triumfatorzy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył komendant CSMW kmdr por. Dariusz Cebulka w towarzystwie przedstawicieli Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu DG RSZ płk. Marka Oleszczuka i ppłk. Sebastiana Krasonia.

Galeria zdjęć >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter