DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 21 listopada 2017 r.
19.05.2017
45 żołnierzy z jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa wzięło udział w zawodach o puchar dowódcy GW w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej i w biegu patrolowym. Zawody odbyły się na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Dwa najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej OSF uzyskali gospodarze - pierwsze miejsce zajął st. szer. Paweł Gąska, na drugim uplasował się szer. Rafał Dawid. Trzecie przypadło kpr. Norbertowi Wasiewiczowi z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. W klasyfikacji drużynowej OSF zwyciężył zespół 15 Brygady, drugie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia, a trzecie - Pułk Ochrony z Warszawy.

Zawody w biegu patrolowym obejmowały trzy konkurencje: pokonanie OSF, bieg na odcinku 2000 m oraz strzelanie z pistoletu wojskowego. Tu triumfował kpr. Norbert Wasiewicz z Wrocławia, który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nim był st. szer. Michał Urbanowicz z 15 Brygady, a na trzecim miejscu znalazł się st. sierż. Bartosz Niecławski z Pułku Ochrony.

W klasyfikacji generalnej OSF najwyższą notę uzyskała reprezentacja 15 Brygady, kolejną – 10 Pułk z Wrocławia, a trzecie miejsce przypadło Pułkowi Ochrony. Brygada z Sieradza zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa w biegu patrolowym. Za nią uplasował się 10 Pułk Dowodzenia, a na trzecim miejscu była 24 Polowa Techniczna Baza Łączności z Opola.