DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
19.05.2017
Z wizytą w Warszawie przebywał prezydent Republiki Federalnej Niemiec Frank-Walter Steinmeier z żoną Elke Buedenbender. Gościom asystowali żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestra Wojskowa z Warszawy.

Na dziedzińcu pałacu prezydenckiego, pierwszą parę Niemiec powitali: Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda. Po ceremonii oficjalnego powitania, szefowie państw przewodniczyli rozmowom panelowym delegacji obu krajów.
 
 
 
Po południu Frank-Walter Steinmeier złożył kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. W drodze do Placu marsz. Józefa Piłsudskiego niemiecką delegację  eskortował Szwadron Kawalerii WP. Steinmeier wpisał się do Księgi Pamiątkowej Grobu oraz poznał historię tego miejsca.
 
 
 
 

 
W obu uroczystościach uczestniczył dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb.
 
 
***

Tematem rozmów prezydentów Niemiec i Polski były: przyszłość Unii Europejskiej, problem migracji, polityka wschodnia, relacje ze Stanami Zjednoczonymi oraz prawa Polaków w Niemczech.
 
Była to pierwsza oficjalna wizyta Steinmeiera w Polsce, po jego zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Niemiec, w marcu tego roku.

Galeria zdjęć >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter