DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
21.04.2017
Ten dzień zadedykowany został dzieciom. W tym czasie, w całym kraju odbywają się festiwale dla najmłodszych. To właśnie oni są chlubą i nadzieją dla tego narodu.

Na Placu marsz. J. Piłsudskiego odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości Republiki Turcji. Wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożył ambasador Republiki Turcji w Polsce J.E. Tunç Üğdül. Tureckiej delegacji towarzyszył oficer Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Tomasz Bieniak. Asystę honorową uroczystości stanowili żołnierze Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego wraz z podległą batalionowi Orkiestrą Reprezentacyjną WP. Dowódcą uroczystości był ppor. Paweł Linke, dyrygował por. Łukasz Kukulski.

***

Dzień 23 kwietnia w Turcji to Święto Niepodległości i Dzień Dziecka. Święto to obchodzone jest w pierwszą rocznicę zebrania Wielkiego Zgromadzenia Narodowego, które miało miejsce w Ankarze, w 1920 roku. W skład jednoizbowego parlamentu Republiki Tureckiej wchodzi  550 deputowanych wybieranych na 5 letnią kadencję. To Mustafa Kemal Ataturka, założyciel Republiki Turcji poświęcił 23 kwietnia wszystkim dzieciom w kraju, aby podkreślić, że stanowią one przyszłość nowego narodu. Jest to dzień wolny od pracy w całej Turcji jak i w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Wszyscy radują się i świętują, szkoły organizują imprezy masowe dla dzieci. A najmłodsi zakładają stroje narodowe i biorą udział w licznych obchodach na cześć Republiki Turcji. To niezwykle radosny dla nich, a także ich rodziców dzień.

Galeria zdjęć >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter