DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
18.04.2017
Z okazji święta Dowództwa Garnizonu Warszawa, Biskup Polowy Józef Guzdek odprawił w Katedrze Polowej WP mszę św. w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej DGW.

Przy ołtarzu katedry stanęły poczty sztandarowe jednostek podległych stołecznemu garnizonowi.
 
Biskup Guzdek, nawiązując do fragmentu Ewangelii o uczniach zdążających do Emaus, zachęcał zebranych do tego, aby w swoim życiu nie zatrzymywali się na poziomie emocji i żeby ich serca były otwarte na prawdę.

- Życzę, żeby nikt o Was nie mówił: „nierozumny” i „leniwego serca”, ale żeby pod naszym adresem mogli ludzie mówić: „rozumnie powiedział”, „nie dał się ponieść emocjom” i wreszcie: „ma serce szlachetne, które dalej widzi i pozwala dostrzegać mu to co najważniejsze
– życzył bp Guzdek.

 
Ordynariusz wojskowy podziękował też żołnierzom DGW za harmonijną współpracę z duszpasterstwem wojskowym, a także za wspólną modlitwę i chwilę refleksji w przeddzień święta DGW. W nabożeństwie
uczestniczyli żołnierze, pracownicy DGW oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek podległych Dowództwu Garnizonu.
 
Po zakończeniu mszy św. dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb zapalił znicz przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.


Galeria zdjęć >>>

Foto: Krzysztof Stępkowski

 

Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter