DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
10.03.2017
Stopień osiągnięcia celów zakładanych na 2016 rok w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz podległych jednostkach wojskowych ocenił gen. bryg. Robert Głąb podczas dwudniowej odprawy rozliczeniowo-zadaniowej.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli dowódcy jednostek DGW oraz kadra Dowództwa, zrecenzowano również wykonanie zadań w pierwszym kwartale tego roku i przedstawiono priorytety na kolejny kwartał. Oszacowano stan dyscypliny w poszczególnych korpusach osobowych i ustalono najważniejsze kierunki działalności wychowawczej na ten rok.
 
Dowódca Garnizonu Warszawa wręczył statuetki i listy gratulacyjne podoficerom i szeregowym, których Kapituły Honorowego Miana Podoficer Roku i Szeregowy Roku DGW uznały za osobowości środowiska wojskowego, charakteryzujące się ponadprzeciętnymi postawami i osiągnięciami w służbie.
 
Za sukcesy w podnoszeniu kwalifikacji specjalistycznych oraz aktywność we współpracy z partnerami społecznymi, Podoficerem Roku 2016 DGW została wybrana st. chor. Małgorzata Wychowaniak – młodszy podoficer specjalista Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Pani chorąży dwukrotnie uczestniczyła w misji poza granicami państwa, w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL w Libanie oraz ISAF w Afganistanie.
 
Za obywatelską i godną żołnierza postawę podczas wypadku drogowego, polegającą na podjęciu działań ratujących życie i zdrowie innej osoby, Szeregowym Roku 2016 DGW został st. szer. Sławomir Richter wykonujący obowiązki montera plutonu łączności DGW 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego. St. szer. Sławomir Richter trzykrotnie uczestniczył w działaniach poza granicami państwa, w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNDOF w Syrii oraz dwukrotnie ISAF w Afganistanie.
   
Gen. Głąb uhonorował również Muzyka Roku 2016 DGW - st. kpr. Artura Roguskiego, muzyka Orkiestry Wojskowej w Żaganiu. St. kpr. Artur Roguski został doceniony  za mistrzowskie przygotowanie projektów muzycznych i aranżacji na potrzeby Orkiestry oraz wirtuozerskie umiejętności muzyka, wokalisty i dyrygenta, których efektem było m.in. zajęcie przez Orkiestrę Wojskową w Żaganiu pierwszego miejsca na Festiwalu Orkiestr Wojskowych Świeradów Zdrój w 2016 r.
 
Podczas odprawy rocznej podsumowano także ubiegłoroczne współzawodnictwo sportowe w Dowództwie Garnizonu Warszawa. W 2016 roku odbył się cykl 14 zawodów sportowych o Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa, a do rywalizacji stanęły 24 reprezentacje jednostek podległych Dowództwu. Oceniano je w trzech grupach. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia, w grupie drugiej zwyciężyła 24 Polowa Techniczna Baza Wojsk Łączności, a w grupie trzeciej pierwsze miejsce wywalczyła Orkiestra Wojskowa z Elbląga. Gen. Głąb uhonorował dowódców tych jednostek pucharami, a dowódcy reprezentujący pozostałe jednostki i instytucje wojskowe otrzymali pamiątkowe medale w podziękowaniu za udział we współzawodnictwie sportowym.
 
Galeria zdjęć >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter