DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
04.02.2017
Przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwolnienie się z uchwytu czy obrona przed kopnięciem, duszeniem lub uderzeniem – to tylko część tematów zajęć dla pań, które odbyły się na terenie 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego.

W treningu, który w tej jednostce zorganizowano po raz trzeci, wzięło udział 56 kobiet, podzielonych na dwie grupy. Szkolenie każdej z grup poprzedzone było rozgrzewką, a także ćwiczeniami ogólnorozwojowymi przygotowującymi do wysiłku fizycznego. 
 
Całe zajęcia dla jednej grupy trwały ponad półtorej godziny. Prowadzili je profesjonalni instruktorzy samoobrony, którzy służą nie tylko w 10 Warszawskim Pułku Samochodowym, ale również w Pułku Ochrony i Batalionie Reprezentacyjnym.

Głównym instruktorem był st. szer. Piotr Folek pełniący na co dzień służbę w Pułku Ochrony. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku „wychowanie fizyczne” oraz wieloletnim trenerem sztuk i sportów walki w klubach sportowych. Posiada uprawnienia trenerskie w dyscyplinie karate i przygotowaniu motorycznym oraz instruktorskie w combat ju-jitsu, karate, strzelectwie sportowym, gimnastyce korekcyjnej oraz taktyce i technice interwencji. Posiada 3 czarne pasy (w tym dwa podwójne): 2. dan karate shotokan, 2. dan tang soo do i 1. dan combat ju-jitsu. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Europy w sportach i sztukach walki. W Pułku Ochrony odpowiedzialny jest za szkolenie żołnierzy w zakresie walki wręcz oraz za prowadzenie ogólnorozwojowych zajęć sportowych w ramach wychowania fizycznego.

- Na treningach kursantki świetnie sobie radzą -uważa st. szer. Folek. -Pomimo dużej rozpiętości wieku wszystkie sumiennie wykonują kolejne powtórzenia ćwiczeń. Wykazują się ogromnym zaangażowaniem i starają się dokładnie odwzorowywać techniki przedstawiane przez instruktorów. Kurs samoobrony zorganizowany przez MON to doskonała możliwość dla wielu kobiet. Dzięki niemu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestniczki mogą poprawić swoją kondycję fizyczną, poznać zasady samoobrony oraz zwiększyć pewność siebie.
 
Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.
 
Galeria zdjęć >>>
Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter