..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Lekcja historii dla uczniów ze Zduńskiej Woli ::..
04 XII 2018

Lekcja historii dla uczniów ze Zduńskiej Woli

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu wojskowym, wzięło udział w lekcji historii zorganizowanej przez Dowództwo Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Lekcja historii dla uczniów ze Zduńskiej Woli

Grupa pasjonatów służb mundurowych obserwowała zmianę posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego WP oraz złożyła kwiaty przy mogile pod arkadami Pałacu Saskiego. Uczniowie poznali dzieje Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz budowli, które mieszczą się w jego obrębie.

Odwiedzili też dom bez kantów. Po Sali Tradycji oprowadził ich kustosz Adam Stasiński, który zaprezentował eksponaty świadczące o celebrowaniu tradycji oręża polskiego w stołecznym garnizonie. Podczas spotkania, dowódcę Garnizonu Warszawa reprezentował ppłk Artur Wysocki z Oddziału Wychowawczego, który przybliżył przyszłym żołnierzom współczesne zadania Dowództwa, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w szeregi jednostek wojskowych podległych DGW.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.
21 XI 2018
Generał Terras w Polsce
Na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dwudniową wizytą w Warszawie przebywa szef Obrony Estonii gen. Riho Terras.