..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa ::..
03 XII 2018

Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego szkolenia dla oficerów - absolwentów szkół wojskowych, których w 2018 r. skierowano do pełnienia zawodowej służby wojskowej w jednostkach podległych dowódcy Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa

Zajęcia będą się odbywały w trzech miejscach: siedzibie stołecznego garnizonu, w Pułku Ochrony oraz obiektach szkoleniowych pod Warszawą. Pierwszego dnia, uczestników kursu przywitał dowódca - gen. bryg. Robert Głąb, który w Sali Tradycji wręczył im Kodeksy Honorowe Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego, życząc jednocześnie wielu sukcesów w służbie.

Poznali kierowniczą kadrę DGW, a wkrótce zgłębią historię naszej instytucji, a także strukturą organizacyjną wraz z zasadniczymi obszarami działania. Część zajęć dotyczyć będzie również form i metod szkolenia oraz kształtowania właściwych postaw, których filarami powinny być zasady etyki i kultura dowodzenia. Omówione zostaną także sposoby rozpoznawania i przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom w dyscyplinie wojskowej oraz przepisy prawa dotyczące zasad pełnienia służby.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.
21 XI 2018
Generał Terras w Polsce
Na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dwudniową wizytą w Warszawie przebywa szef Obrony Estonii gen. Riho Terras.