..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Święto Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo ::..
26 X 2018

Święto Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W latach trzydziestych XX wieku funkcjonowała tam Pruska Szkoła Szybowcowa. Po II wojnie światowej na stokach góry polscy pasjonaci szybownictwa uczyli się sztuki latania. Od 31 października 1960 r. w Mrągowie funkcjonuje Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny, który oprócz działalności szkoleniowej organizuje także turnusy rehabilitacyjne dla weteranów. Dziś jednostka obchodzi swoje święto.
zdjęcie - Święto Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo

„…Wiem, że w pełni wykorzystujecie swe umiejętności i kompetencje, by uzyskać jak najlepsze efekty we wszystkich obszarach działalności służbowej” – tak gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa zwrócił się w liście gratulacyjnym do komendanta jednostki. „Powodem do dumy są otrzymywane podziękowania za zrealizowane na należytym poziomie organizacyjnym i merytorycznym kursy i szkolenia nie tylko na rzecz Dowództwa Garnizonu Warszawa” – dodał generał.

Dowódca podkreślił również godną uznania więź jednostki z lokalną społecznością, której reprezentanci wzięli udział w obchodach święta. Do mrągowskiej jednostki przybyli przedstawiciele lokalnych władz, organizacji kombatanckich, duchowieństwa i placówek oświatowych, a także byli dowódcy Ośrodka. Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentował płk Wojciech Daniłowski, szef Pionu Szkolenia.

Również komendant Ośrodka ppłk Wojciech Choiński nawiązał w przemówieniu do roli jednostki jako miejsca szkolenia żołnierzy Sił Zbrojnych RP na przestrzeni niemal 60 lat, a także jego znaczenia dla  mieszkańców Mrągowa.

Podczas uroczystości wyróżniający się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej otrzymali odznaczenia resortowe za długoletnia służbę i pracę, listy gratulacyjne i pochwały.

Obchody uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy z zespołem wokalnym Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z Gdyni.

 

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
14 XI 2018
O niepodległości z młodzieżą
Gen. bryg. Robert Głąb wziął udział w zorganizowanej przez Zespół Szkół w Wolbromiu uroczystości patriotycznej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez ...
12 XI 2018
Wojsko Polskie służy narodowi
- Dziękuję Wojsku Polskiemu, dziękuję żołnierzom. Jestem przekonany, że w ten sposób udowodniliśmy, że Wojsko Polskie jest profesjonalne – powiedział Mariusz ...
11 XI 2018
100 lat temu odzyskaliśmy niepodległość
11 listopada 1918 r., w lasku Compiegne pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi ...
11 XI 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa dla ...
W dniu Narodowego Święta Niepodległości, gen. bryg. Robert Głąb dowódca Garnizonu Warszawa złożył życzenia Ojczyźnie w Księdze Pamiątkowej "Życzenia dla Polski ...