..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Promocja oficerska - społeczny szacunek i zobowiązanie ::..
23 IX 2018

Promocja oficerska - społeczny szacunek i zobowiązanie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W asyście honorowej Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej WP, gen. dyw. Adam Joks zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP oraz gen. dyw. Jan Śliwka I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych dokonali aktu promocji na pierwszy stopień oficerski 145 żołnierzy rezerwy.
zdjęcie - Promocja oficerska - społeczny szacunek i zobowiązanie

Podczas ceremonii na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gen. bryg. Robert Głąb dowódca Garnizonu Warszawa podkreślił jak wielka odpowiedzialność spoczywa na oficerach Wojska Polskiego i życzył promowanym wszelkiej pomyślności w służbie i życiu osobistym.

List od Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej odczytał Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.

Szlify oficerskie dają społeczny szacunek i uznanie, ale jednocześnie są wielkim zobowiązaniem, gdyż bycie oficerem to przede wszystkim służba Ojczyźnie – napisał Mariusz Błaszczak. Waszym celem jest uczynienie naszych sił zbrojnych silniejszymi, sprawniejszymi, bardziej nowoczesnymi – dodał.  

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych, wysokie zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w czasie ćwiczeń wojskowych minister Błaszczak nagrodził ppor. rez. Kamilę Lewandowską. Wyróżnienie wręczył jej Tomasz Zdzikot.

Uroczystość zakończyła się ceremonią złożenia kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz defiladą pododdziałów biorących udział w ceremonii.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.