..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Najlepsi w Świeradowie ::..
23 IX 2018

Najlepsi w Świeradowie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych laureatem 53 Niepodległościowego Konkursu Orkiestr Wojskowych Świeradów-Zdrój 2018. Poznańscy muzycy pokonali żołnierzy z Orkiestr Wojskowych w Bydgoszczy i Krakowie, a także Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
zdjęcie - Najlepsi w Świeradowie

Jury w składzie: prof. dr hab. Szymon Kawalla oraz prof. dr hab. Elżbieta Wiesztordt-Sulecińska i płk dr Paweł Lewandowski, w uznaniu osobowości artystycznej  przyznało wyróżnienie kapelmistrzowi poznańskiej orkiestry mjr. Pawłowi Joksowi.

Tegoroczny konkurs w Świeradowie był szczęśliwy również dla krakowskich muzyków. Za wysoki kunszt i wirtuozerię wyróżnienie odebrali: ppor. Agata Swatko, st. chor. szt. Robert Szczerba, st. kpr. Piotr Feledyk, st. kpr. Michał Janik, a także st. kpr. Piotr Nowak i st. kpr. Wojciech Zięba. Orkiestra Wojskowa w Krakowie otrzymała też nagrodę publiczności.

Jury zwróciło szczególną uwagę na różnorodność gatunków muzycznych w utworach prezentowanych przez orkiestry, które stanęły do rywalizacji.

W sumie podczas konkursu, którego współorganizatorem było Dowództwo Garnizonu Warszawa, wystąpiło 250 wojskowych muzyków. Żołnierze koncertowali od 20 do 22 września, a muzykę urozmaicały pokazy musztry paradnej. Podczas Gali wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wraz z gwiazdą wieczoru Justyną Steczkowską.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.