..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Wywalczyliśmy srebro i brąz w badmintonie ::..
19 IX 2018

Wywalczyliśmy srebro i brąz w badmintonie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dwoje żołnierzy z Dowództwa Garnizonu Warszawa stanęło na podium podczas Mistrzostw Garnizonu Warszawa w badmintonie, w których uczestniczyło 47 zawodników i zawodniczek z 12 jednostek i instytucji wojskowych funkcjonujących na terenie Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Wywalczyliśmy srebro i brąz w badmintonie

Mjr Elwira Gocman zdobyła srebrny medal w kategorii „open” kobiet ustępując miejsca zwyciężczyni – st. szer. poch. Adriannie Zubińskiej z Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) i pokonując por. Klaudię Dudycz z RCI Warszawa, która zajęła trzecie miejsce.

Drugie nasze trofeum – brązowy medal w kategorii panów powyżej 50 roku życia wywalczył ppłk Wojciech Truszczyński. Tuż przed nim na podium uplasował się Dariusz Kluczyk z WAT, a pierwszy był ppłk Przemysław Dmochowski ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (SG WP).

Wśród mężczyzn między 36 a 50 rokiem życia najlepszy okazał się Tadeusz Kupiecki z Akademii Sztuki Wojennej (ASzWoj), drugie miejsce przypadło ppłk. Mirosławowi Bembnowiczowi z SG WP, a trzecie - mjr. Krzysztofowi Gocmanowi z WAT.

Najmłodszych panów, czyli tych którzy nie skończyli jeszcze 35 lat, pokonał ppor. Adam Juszczyk z 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego (psam). Drugi był szer. pochr. Axel Marciniak z WAT, a brąz w tej kategorii wywalczył st. kpr. Mariusz Mróz z psam.

W deblach i mikstach triumfowała ASzWoj. W deblu męskim zwyciężyli: st. chor. szt. Piotr Cichocki i Marcin Marczak, a w mikście – Sylwia Steć-Libera oraz Tadeusz Kupiecki. Duet: Dariusz Kluczyk i Zdzisław Idziaszek z WAT ustąpił parze z ASzWoj, a trzecie miejsce w tej kategorii zajęli st. szer. Mateusz Niedzielski i st. chor. szt. Marian Balak z Pułku Ochrony (pochr).

Para mieszana - st. szer. Sylwia Gołucka i ppor. Adrian Juszczyk z psam zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, a kpt. Aleksandra Goral i szer. Karol Deptuła z pochr wywalczyli trzecie miejsce na podium.

Zwycięzców dekorowali ppłk Wojciech Truszczyński szef Wydziału WF i Sportu DGW oraz ppłk Adam Matyja ze Studium Wychowania Fizycznego gospodarza zawodów – Akademii Sztuki Wojennej.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 X 2018
Prezydent podpisał ważne dla żołnierzy ...
- Żołnierze Wojska Polskiego i funkcjonariusze narażają swoje życie poza granicami kraju, ale bronią naszej wolności i niepodległości, dlatego należy im ...
17 X 2018
Niepodległą mamy we krwi
Ruszyła, wspierana przez Dowództwo Garnizonu Warszawa, akcja „Niepodległą mamy we krwi”. Jej nadrzędnym celem jest promocja honorowego krwiodawstwa oraz upamiętnianie wydarzeń ...
16 X 2018
40 lat temu Polak został ...
"Niech wspaniałe świadectwa miłości ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym ...
16 X 2018
Igrzyska Niezwyciężonych
– Jesteście ludźmi niezwykłymi, pełnymi pasji i poświęcenia. Walczyliście poza granicami kraju, ale walczyliście o to, żebyśmy my byli bezpieczni. Dziś, ...