..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Azerbejdżańsko-Polskie stosunki dwustronne ::..
19 IX 2018

Azerbejdżańsko-Polskie stosunki dwustronne

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Na terenie naszego kraju jest ich 20, w Warszawie 3, powstały na pamiątkę azerbejdżańsko-polskiego braterstwa. Pomniki oraz tablice pamiątkowe ustanowione zostały przez Ambasadę Republiki Azerbejdżanu w RP.
zdjęcie - Azerbejdżańsko-Polskie stosunki dwustronne

Projekt Ambasady realizowany w latach 2012-2018 poświęcony jest pamięci wybitnym Azerom i Polakom, którzy wnieśli swój wkład w rozwój Azerbejdżanu i stosunków pomiędzy naszymi krajami.

Medal za zasługi w umacnianiu stosunków dwustronnych z rąk ambasadora Republiki Azerbejdżanu w RP Hasana Hasanova odebrał gen. bryg. Robert Głąb. W podziękowaniu za wyróżnienie Dowódca Garnizonu Warszawa podjął decyzję o przekazaniu odznaczenia do Sali Tradycji DGW, gdzie będzie ono dostępne dla gości, żołnierzy i pracowników dowództwa GW oraz podległych jednostek wojskowych.

***

27 grudnia 1991 roku Polska uznała niepodległość Azerbejdżanu. Stosunki dyplomatyczne między Azerbejdżanem i Polską zostały nawiązane 21 lutego 1992 roku. Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Azerbejdżanu rozpoczęła działalność 23 sierpnia 2001 roku. Ambasada Republiki Azerbejdżanu w Rzeczpospolitej Polskiej została otwarta 30 sierpnia 2004 roku. Obecnie funkcję ambasadora Republiki Azerbejdżanu w Rzeczpospolitej Polskiej pełni Pan Hasan Hasanov. Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Azerbejdżanu jest Pan Marek Całka.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.