..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Zwycięzcy to my ::..
07 IX 2018

Zwycięzcy to my

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Tytuł „Wojskowa Drużyna Roku 2018” jest nasz! Pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, w konkursie "Wojskowy Kierowca Roku 2018", zdobyła drużyna Dowództwa Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Zwycięzcy to my

Drugi zespół, który stanął obok nas na podium to żołnierze z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, trzeci w klasyfikacji byli reprezentanci Sił Powietrznych.

W dniach  4-6  czerwca br. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przeprowadzony został ogólnopolski finał konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2018”.

W finale wzięło udział sześć zespołów, składających się z pięciu zawodników i jednego rezerwowego. Zawodnicy wyznaczeni do składu zespołu zostali sklasyfikowani na trzecim etapie konkursu (na szczeblu rodzaju sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia SZ i Dowództwa Garnizonu Warszawa).

Kierowcy rywalizowali w kilku konkurencjach. Był to test teoretyczny, a także konkurencje praktyczne indywidualne - test zwrotności, slalomu, tor przeszkód, konkurencja jazdy terenowej, pierwszej pomocy oraz zespołowa.

Rywalizacja toczyła się także o  miano Wojskowego Kierowcy Motocykla Roku 2018. Motocykliści pokonywali trasę slalomu i tor przeszkód.

W rywalizacji zespołowej należało wykonać następujące zadania: piłowanie drewna, przenoszenie kanistrów, toczenie kół, wymiana koła w samochodzie ciężarowo-terenowym Star 266, samowyciąganie przy użyciu wyciągarki oraz przepychanie samochodu terenowego Honker.

Miano „Wojskowego Kierowcy Roku 2018” uzyskał  kpr. Paweł Szymański z 100 Batalionu Łączności w Wałczu. Drugie miejsce wywalczył st. kpr. Krzysztof Wroński z Centralnego Poligonu Sił Powietrznych z Ustki, trzecie miejsce zajął st. szer. Maciej Milas z 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów.

W klasyfikacji indywidualnej w konkursie „Wojskowy Kierowca Motocykla Roku 2018” pierwsze miejsce uzyskał st. chor. Marek Kurzawiński z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, drugie miejsce wywalczył st. sierż. Grzegorz Marfiak z OŻW Kraków, trzecie zajął st. chor. Dariusz Marzejon z OŻW Elbląg.

Przyznano także nagrody za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach indywidualnych:
•    zwrotność na samochodzie HONKER – st. kpr. Krzysztof Wroński
•    slalom na samochodzie STAR 266 – sierż. Arkadiusz Nabzdych
•    jazda terenowa na samochodzie STAR 266 – st. szer. Maciej Milas
•    slalom na motocyklu YAMAHA – st. chor. Marek Kurzawiński
•    tor przeszkód na motocyklu YAMAHA – kpr. Rafał Szczepaniak
•    pierwsza pomoc ofiarom wypadku drogowego -  plut. Krzysztof Pilarski
•    drużynowo – Dowództwo Garnizonu Warszawa

Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentowali: kpr. Łukasz Traciak i st. szer. Artur Walos z Pułku Ochrony, st. szer. Andrzej Kaczmarek, st. kpr. Kamil Figiński oraz kpr. Mateusz Wilk z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, a także plut. Krzysztof Mazurowski z 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego i st. szer. Wiktor Sebzda z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 IX 2018
Gościmy Polonię z całego świata
Uczestnicy V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, który przez trzy najbliższe dni odbywać się będzie w Warszawie, odwiedzili Plac ...
20 IX 2018
Przewodniczący Rady Państwowej Słowenii w ...
Na zaproszenie Stanisława Karczewskiego Marszałka Senatu, do Warszawy przybył Alojz Kovšca przewodniczący Rady Państwowej Republiki Słowenii wraz z delegacją. Podczas wizyty ...
19 IX 2018
Wywalczyliśmy srebro i brąz w ...
Dwoje żołnierzy z Dowództwa Garnizonu Warszawa stanęło na podium podczas Mistrzostw Garnizonu Warszawa w badmintonie, w których uczestniczyło 47 zawodników i ...
19 IX 2018
Azerbejdżańsko-Polskie stosunki dwustronne
Na terenie naszego kraju jest ich 20, w Warszawie 3, powstały na pamiątkę azerbejdżańsko-polskiego braterstwa. Pomniki oraz tablice pamiątkowe ustanowione zostały ...