..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Z Dowództwa na WAT ::..
31 VII 2018

Z Dowództwa na WAT

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Przez siedem lat dowodził Pułkiem Ochrony, przez prawie 20 służył dla Dowództwa Garnizonu Warszawa i jednostek mu podległych. Dzisiaj odchodzi z DGW do Wojskowej Akademii Technicznej.
zdjęcie - Z Dowództwa na WAT

Ceremonia pożegnania płk. Krzysztofa Zakrzewskiego, odbyła się w Sali Tradycji DGW. Uczestniczyli w niej dowódca Garnizonu Warszawa oraz szef sztabu DGW, a także żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, którzy w przeszłości służyli razem z odchodzącym w Pułku Ochrony. Decyzję ministra obrony narodowej o skierowaniu oficera do Wojskowej Akademii Technicznej odczytał płk Dariusz Cieszyński szef Oddziału Personalnego.

Przebieg kariery wojskowej płk. Krzysztofa Zakrzewskiego przedstawił gen. bryg. Robert Głąb. Dowódca Garnizonu Warszawa w swoim wystąpieniu wymienił najważniejsze osiągnięcia i zasługi byłego dowódcy Pułku Ochrony. Wspomniał o jego niezwykle dojrzałym podejściu i traktowaniu spraw służbowych, także tych które powiązane były z nim osobiście. Ponownie wyraził wdzięczność za lata służby i sposób realizowania zadań, szczególnie tych związanych z organizacją i funkcjonowaniem systemu ochrony najważniejszych kompleksów w garnizonie. 

Gen. bryg. Robert Głąb podkreślał, że płk Krzysztof Zakrzewski wielokrotnie podczas swojej służby udowodnił, że jest człowiekiem, na którego można liczyć. Kończąc swe wystąpienie życzył odchodzącemu oficerowi zrealizowania założonego planu na przyszłość, dodając jednocześnie, że płk Krzysztof Zakrzewski pozostawia w DGW przyjaciół, na których zawsze może liczyć.

Pułkownik Zakrzewski w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim obecnym w Sali Tradycji DGW. Bezpośrednie słowa uznania i wdzięczności kierował także do dowódcy Garnizonu Warszawa. Dziękował za dwadzieścia lat służby dla jednostek wojskowych podległych dowództwu. Podkreślał, że był to dla niego ogromny zaszczyt i sercem zawsze pozostanie z DGW.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...