..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego ::..
28 VII 2018

Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W sobotę 28 lipca, przy pomniku żoliborskich powstańców w parku im. Żołnierzy Żywiciela rozpoczęły się obchody 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Potrwają one do 2 października br., kiedy to na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej zgaszone zostanie ognisko pamięci.
zdjęcie - Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego

Rankiem 29 lipca, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego dowódca i żołnierze Garnizonu Warszawa, stanowiący wojskową asystę honorową ceremonii, wzięli udział w uroczystości nadania odznaczeń Powstańcom Warszawskim przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

We wtorkowy wieczór, 31 lipca, gen. bryg. Robert Głąb uczestniczył we Mszy Świętej oraz apelu pamięci połączonym z uroczystością składania wieńców, przy pomniku Powstania Warszawskiego na Pl. Krasińskich.

Asystę honorową podczas uroczystości związanych z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystawiają tradycyjnie żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej WP.

***


- Przez 63 dni nieustępliwie walczyli z Niemcami, bili się nie tylko o wolność, ale i o godność dla Warszawy, miasta niezłomnego. Bili się także o ducha narodu, którego nie dało się złamać przez lata okupacji.  Dźwięk syren i niemy salut Polaków, to symbol naszego szacunku dla bohaterów tamtych dni – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej dziękując powstańcom za ich poświęcenie, upór, walkę i wiarę w odzyskanie wolności.

1 sierpnia o godzinie 17.00, jak co roku, niech każdy z nas zatrzyma się na minutę by pokazać, że jesteśmy solidarni, że wszyscy jesteśmy wdzięczni bohaterom Powstania Warszawskiego. 

 

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...