..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego ::..
28 VII 2018

Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W sobotę 28 lipca, przy pomniku żoliborskich powstańców w parku im. Żołnierzy Żywiciela rozpoczęły się obchody 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Potrwają one do 2 października br., kiedy to na kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej zgaszone zostanie ognisko pamięci.
zdjęcie - Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Powstania Warszawskiego

Rankiem 29 lipca, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego dowódca i żołnierze Garnizonu Warszawa, stanowiący wojskową asystę honorową ceremonii, wzięli udział w uroczystości nadania odznaczeń Powstańcom Warszawskim przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

We wtorkowy wieczór, 31 lipca, gen. bryg. Robert Głąb uczestniczył we Mszy Świętej oraz apelu pamięci połączonym z uroczystością składania wieńców, przy pomniku Powstania Warszawskiego na Pl. Krasińskich.

Asystę honorową podczas uroczystości związanych z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystawiają tradycyjnie żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej WP.

***


- Przez 63 dni nieustępliwie walczyli z Niemcami, bili się nie tylko o wolność, ale i o godność dla Warszawy, miasta niezłomnego. Bili się także o ducha narodu, którego nie dało się złamać przez lata okupacji.  Dźwięk syren i niemy salut Polaków, to symbol naszego szacunku dla bohaterów tamtych dni – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej dziękując powstańcom za ich poświęcenie, upór, walkę i wiarę w odzyskanie wolności.

1 sierpnia o godzinie 17.00, jak co roku, niech każdy z nas zatrzyma się na minutę by pokazać, że jesteśmy solidarni, że wszyscy jesteśmy wdzięczni bohaterom Powstania Warszawskiego. 

 

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.