..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Tak trudno się pożegnać ::..
26 VII 2018

Tak trudno się pożegnać

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
To ona stała na straży gabinetu siedmiu dowódców Garnizonu Warszawa. Była zawsze pomocna, serdeczna, życzliwa ale też konkretna i wymagająca. Jednak zawsze wymagała najwięcej od siebie. Ciągle dążyła do perfekcji, zawsze otwarta i gotowa na nowe wyzwania.
zdjęcie - Tak trudno się pożegnać

W Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyło się pożegnanie pani Janiny Brzezińskiej, która odchodzi na emeryturę po 42 latach pracy.

Słowa uznania za dotychczasową „służbę” na rzecz naszej instytucji kierował reprezentujący dowódcę Garnizonu Warszawa, jego zastępca płk Roman Januszewski. Dziękował i wspominał swoje lata młodości kiedy to wielokrotnie pani Nina służyła pomocą jemu młodemu porucznikowi. Pułkownik Januszewski złożył - symbolicznie - na ręce odchodzącej wyrazy uznania i szacunku dla jej osoby. Życzył pomyślności, wiele zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz realizacji planów odłożonych na tzw. później. Odczytał także list okolicznościowy od gen. bryg. Roberta Głąba dowódcy Garnizonu Warszawa skierowany do żegnającej się Janiny Brzezińskiej.

Do zebranych na uroczystości w Sali Tradycji DGW zwróciła się również sama odchodząca, nie kryjąc wzruszenia podziękowała wszystkim za przybycie, podkreślając jak ważnym jest dla niej fakt, że są tutaj dzisiaj obecni. Wspominała swoich poprzednich szefów, kolegów i koleżanki, wszystkim życzyła dużo zdrowia i pomyślności. Obiecała, że będzie o nich pamiętać. Podkreślała jak ogromnym zaszczytem była dla niej praca w Dowództwie Garnizonu Warszawa, które według niej usytuowane jest w najpiękniejszym miejscu stolicy.

Na zakończenie w imieniu kolegów i koleżanek z DGW odczytany został wiersz napisany specjalnie na tę okazję. Jego cała treść niech pozostanie do wiadomości obecnych na pożegnaniu, warto jednak wspomnieć tutaj fragment tego wiersza:

 

„Ileż to razy musiałaś się natrudzić
Aby ukontentować wszystkich ludzi.
Nikt nigdy nie był Twoim wrogiem
Byłaś po prostu doskonałym psychologiem.
Perfekcyjną organizatorką i przyjacielem,
W kryzysowych sytuacjach niebywałym twardzielem.
Potrzebującym dawałaś zawsze wsparcie
Niezaprzeczalnie, najlepsza Sekretarka w resorcie!”

***

Janina Brzezińska 42 lat swojego życia poświęciła „służbie” na rzecz jednostek i instytucji resortu obrony narodowej. Pracowała m.in. w pułkach piechoty i artylerii w Morągu, Wojskowej Akademii Technicznej, a także Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. Trzydzieści lat pracowała w Dowództwie Garnizonu Warszawa początkowo istniejącym jako Dowództwo Zgrupowania Jednostek Zabezpieczenia MON. Odznaczona przez Ministra Obrony Narodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę oraz innymi medalami resortowymi. Z wykształcenia bibliotekarz. Z dniem 26 lipca 2018 r. zakończyła pracę zawodową przechodząc na emeryturę.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...