..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Nowy dowódca w Pułku Ochrony ::..
02 VII 2018

Nowy dowódca w Pułku Ochrony

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Płk Krzysztof Zakrzewski zakończył służbę na stanowisku dowódcy Pułku Ochrony. Zastąpił go płk Wojciech Erbel, dotychczasowy zastępca szefa Pionu Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Nowy dowódca w Pułku Ochrony

Uroczysty apel z tej okazji odbył się przed Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył zastępca dowódca Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski, który podziękował płk. Zakrzewskiemu za bardzo dobre wypełnienie zadania oraz wręczył akt mianowania nowemu dowódcy jednostki.


Po symbolicznym przekazaniu sztandaru głos zabrał płk Zakrzewski. Podsumowując swój siedmioletni dorobek służby wspomniał najważniejsze sukcesy jakie w tym czasie osiągnął Pułk. Podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za poświęcenie, zaangażowanie i rzetelność w służbie i pracy.


Płk Wojciech Erbel podkreślił wagę i znaczenie zadań jakie na co dzień realizuje jednostka. Zaakcentował również fakt, iż będzie dowodził dobrze przygotowanymi do wykonywania zadań żołnierzami.


Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej WP pod dowództwem kapelmistrza kpt. Łukasza Kukulskiego.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...