..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Nowy dowódca w Pułku Ochrony ::..
02 VII 2018

Nowy dowódca w Pułku Ochrony

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Płk Krzysztof Zakrzewski zakończył służbę na stanowisku dowódcy Pułku Ochrony. Zastąpił go płk Wojciech Erbel, dotychczasowy zastępca szefa Pionu Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.
zdjęcie - Nowy dowódca w Pułku Ochrony

Uroczysty apel z tej okazji odbył się przed Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył zastępca dowódca Garnizonu Warszawa płk Roman Januszewski, który podziękował płk. Zakrzewskiemu za bardzo dobre wypełnienie zadania oraz wręczył akt mianowania nowemu dowódcy jednostki.


Po symbolicznym przekazaniu sztandaru głos zabrał płk Zakrzewski. Podsumowując swój siedmioletni dorobek służby wspomniał najważniejsze sukcesy jakie w tym czasie osiągnął Pułk. Podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za poświęcenie, zaangażowanie i rzetelność w służbie i pracy.


Płk Wojciech Erbel podkreślił wagę i znaczenie zadań jakie na co dzień realizuje jednostka. Zaakcentował również fakt, iż będzie dowodził dobrze przygotowanymi do wykonywania zadań żołnierzami.


Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej WP pod dowództwem kapelmistrza kpt. Łukasza Kukulskiego.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.