..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Święto trzech oddziałów zabezpieczenia ::..
29 VI 2018

Święto trzech oddziałów zabezpieczenia

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podobno gen. Norman Schwarzkopf, dowódca operacji Pustynna Burza mawiał, że logistyka to nie wszystko ale wszystko bez logistyki jest niczym. Dziś święto trzech, podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa, oddziałów zabezpieczenia, dla których logistyka to chleb powszedni.
zdjęcie - Święto trzech oddziałów zabezpieczenia

Często nie doceniamy roli, którą im przypisano, a zadania mają ważne. Są bowiem przeznaczone do  zaopatrywania i obsługi komórek i jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie zapewniającym prawidłowe ich funkcjonowanie w czasie pokoju i wojny.

Dowództwu Garnizonu Warszawa podlegają: Oddział Zabezpieczenia, Oddział Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego. Jednostki te dbają m.in. o finanse, zaopatrzenie w szeroko rozumiany sprzęt wojskowy oraz wsparcie medyczne i szkoleniowe.

W dniu święta oddziałów zabezpieczenia dziękujemy wszystkim służącym w ich strukturach żołnierzom i zatrudnionym pracownikom resortu obrony narodowej za ich profesjonalizm oraz pełną poświęcenia pracę.


  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...