..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Święto trzech oddziałów zabezpieczenia ::..
29 VI 2018

Święto trzech oddziałów zabezpieczenia

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podobno gen. Norman Schwarzkopf, dowódca operacji Pustynna Burza mawiał, że logistyka to nie wszystko ale wszystko bez logistyki jest niczym. Dziś święto trzech, podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa, oddziałów zabezpieczenia, dla których logistyka to chleb powszedni.
zdjęcie - Święto trzech oddziałów zabezpieczenia

Często nie doceniamy roli, którą im przypisano, a zadania mają ważne. Są bowiem przeznaczone do  zaopatrywania i obsługi komórek i jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie zapewniającym prawidłowe ich funkcjonowanie w czasie pokoju i wojny.

Dowództwu Garnizonu Warszawa podlegają: Oddział Zabezpieczenia, Oddział Zabezpieczenia Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego. Jednostki te dbają m.in. o finanse, zaopatrzenie w szeroko rozumiany sprzęt wojskowy oraz wsparcie medyczne i szkoleniowe.

W dniu święta oddziałów zabezpieczenia dziękujemy wszystkim służącym w ich strukturach żołnierzom i zatrudnionym pracownikom resortu obrony narodowej za ich profesjonalizm oraz pełną poświęcenia pracę.


  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.