..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Wygraliśmy zawody w Budapeszcie ::..
27 VI 2018

Wygraliśmy zawody w Budapeszcie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa odniosła spektakularny sukces w zawodach organizowanych w ramach współpracy dowództw stołecznych garnizonów Europy Środkowej, pokonując rywali w biegu patrolowym oraz triatlonie wojskowym.
zdjęcie - Wygraliśmy zawody w Budapeszcie

W 24 edycji międzynarodowego biegu patrolowego, zorganizowanego przez Dowództwo Garnizonu Budapeszt w ośrodku szkoleniowym  Püspökszilágy, pokonaliśmy zespoły z dowództw stołecznych garnizonów z Niemiec, Węgier, Czech i Austrii. Nie było łatwo, ponieważ bieg odbywał się w terenie górzystym i w trudnych warunkach atmosferycznych. Rywalizujący żołnierze musieli się wykazać nie tylko dobrą kondycją strzelecką i fizyczną, ale również wiedzą z orientacji w terenie. Strzelali, rzucali granatem, nosili rannego, przepychali samochód terenowy i skrzynie z amunicją.


Ostatecznie zdobyli 452 punkty i tym samym zajęli pierwsze miejsce. Druga była drużyna z Węgier z 381 punktami, trzecia - z Czech, które wywalczyły 378 punktów.


Ale to nie koniec sukcesów naszych reprezentantów w tych zawodach. Dzień wcześniej, wydzielona ze składu zespołu, trzyosobowa drużyna wywalczyła zwycięstwo w triatlonie wojskowym. Żołnierze wykonywali  strzelanie, w krótkim czasie oddając 30 strzałów na odległość 200 m, w trzech różnych postawach strzeleckich. Druga konkurencją był rzut granatem, a trzecią - trzykilometrowy bieg w umundurowaniu i z bronią.


Również w ocenie indywidualnej nasi reprezentanci dostali wysokie noty. St. sierż. Bartosz Niecławski  z Pułku Ochrony wywalczył drugie miejsce, chor. Bogusław Tomaka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia trzecie, a st. szer. Karol Kozak - czwarte.  Bezkonkurencyjna wśród pań okazała się  szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, która pokonała Pavle Vozarova oraz Jane Alexova z Dowództwa Garnizonu Czech.

W składzie reprezentacji Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpili: ppor. Robert Polański z Oddziału Zabezpieczenia DGW, chor. Bogusław Tomaka, szer. Mateusz Malec i szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a także st. sierż. Bartosz Niecławski, st. szer. Karol Kozak i szer. Łukasz Ziemka z Pułku Ochrony.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 X 2018
15 Brygada – wasza determinacja ...
"Godna podkreślenia jest Wasza determinacja oraz zrozumienie istoty doskonalenia umiejętności dla efektywnego wykonywania stawianych zadań" – tak dowódca Garnizonu Warszawa gen. ...
19 X 2018
Przysięga elewów w stolicy Dolnego ...
Kilkudziesięciu żołnierzy służby przygotowawczej, którzy od września uczestniczyli w szkoleniu w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia oraz 31 Batalionie Radiotechnicznym, złożyło uroczystą ...
18 X 2018
Specjaliści od motoryzacji zdobyli puchar ...
Reprezentacja 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego (10 psam) pokonała w badmintona dziesięć innych drużyn, zdobywając tym samym puchar dowódcy Garnizonu Warszawa. W ...
17 X 2018
Prezydent podpisał ważne dla żołnierzy ...
- Żołnierze Wojska Polskiego i funkcjonariusze narażają swoje życie poza granicami kraju, ale bronią naszej wolności i niepodległości, dlatego należy im ...