..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Wygraliśmy zawody w Budapeszcie ::..
27 VI 2018

Wygraliśmy zawody w Budapeszcie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa odniosła spektakularny sukces w zawodach organizowanych w ramach współpracy dowództw stołecznych garnizonów Europy Środkowej, pokonując rywali w biegu patrolowym oraz triatlonie wojskowym.
zdjęcie - Wygraliśmy zawody w Budapeszcie

W 24 edycji międzynarodowego biegu patrolowego, zorganizowanego przez Dowództwo Garnizonu Budapeszt w ośrodku szkoleniowym  Püspökszilágy, pokonaliśmy zespoły z dowództw stołecznych garnizonów z Niemiec, Węgier, Czech i Austrii. Nie było łatwo, ponieważ bieg odbywał się w terenie górzystym i w trudnych warunkach atmosferycznych. Rywalizujący żołnierze musieli się wykazać nie tylko dobrą kondycją strzelecką i fizyczną, ale również wiedzą z orientacji w terenie. Strzelali, rzucali granatem, nosili rannego, przepychali samochód terenowy i skrzynie z amunicją.


Ostatecznie zdobyli 452 punkty i tym samym zajęli pierwsze miejsce. Druga była drużyna z Węgier z 381 punktami, trzecia - z Czech, które wywalczyły 378 punktów.


Ale to nie koniec sukcesów naszych reprezentantów w tych zawodach. Dzień wcześniej, wydzielona ze składu zespołu, trzyosobowa drużyna wywalczyła zwycięstwo w triatlonie wojskowym. Żołnierze wykonywali  strzelanie, w krótkim czasie oddając 30 strzałów na odległość 200 m, w trzech różnych postawach strzeleckich. Druga konkurencją był rzut granatem, a trzecią - trzykilometrowy bieg w umundurowaniu i z bronią.


Również w ocenie indywidualnej nasi reprezentanci dostali wysokie noty. St. sierż. Bartosz Niecławski  z Pułku Ochrony wywalczył drugie miejsce, chor. Bogusław Tomaka z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia trzecie, a st. szer. Karol Kozak - czwarte.  Bezkonkurencyjna wśród pań okazała się  szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, która pokonała Pavle Vozarova oraz Jane Alexova z Dowództwa Garnizonu Czech.

W składzie reprezentacji Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpili: ppor. Robert Polański z Oddziału Zabezpieczenia DGW, chor. Bogusław Tomaka, szer. Mateusz Malec i szer. Karolina Kazimierczuk z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a także st. sierż. Bartosz Niecławski, st. szer. Karol Kozak i szer. Łukasz Ziemka z Pułku Ochrony.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...