..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Szef Obrony Litwy w Warszawie ::..
21 VI 2018

Szef Obrony Litwy w Warszawie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podczas dwudniowej wizyty w Warszawie, Szef Obrony Republiki Litwy gen. broni Janas Vytautas Zukas oddał hołd bezimiennemu żołnierzowi na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
zdjęcie - Szef Obrony Litwy w Warszawie

Zarówno przed Grobem Nieznanego Żołnierza jak i podczas ceremonii powitania w Wojskowym Porcie Lotniczym, litewskiemu generałowi towarzyszyli żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.


Po złożeniu kwiatów u stóp mogiły pod arkadami Pałacu Saskiego, Szef Obrony Litwy zapoznał się z historią Grobu Nieznanego Żołnierza oraz okolicznościami wyboru zwłok, które w nim spoczywają. Wpisał się także do Księgi Pamiątkowej.


Podczas ceremonii Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentował płk Andrzej Drozd szef Pionu Ceremoniału Wojskowego Dowództwa Garnizonu Warszawa.


***
 

Gen. broni Janas Vytautas Zukas odwiedził Polskę na zaproszenie generała Leszka Surawskiego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Tematem przewodnim ich rozmowy była ocena sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz intensyfikacja dwustronnej współpracy szkoleniowej sił zbrojnych.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.