..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Szef Obrony Litwy w Warszawie ::..
21 VI 2018

Szef Obrony Litwy w Warszawie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podczas dwudniowej wizyty w Warszawie, Szef Obrony Republiki Litwy gen. broni Janas Vytautas Zukas oddał hołd bezimiennemu żołnierzowi na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
zdjęcie - Szef Obrony Litwy w Warszawie

Zarówno przed Grobem Nieznanego Żołnierza jak i podczas ceremonii powitania w Wojskowym Porcie Lotniczym, litewskiemu generałowi towarzyszyli żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.


Po złożeniu kwiatów u stóp mogiły pod arkadami Pałacu Saskiego, Szef Obrony Litwy zapoznał się z historią Grobu Nieznanego Żołnierza oraz okolicznościami wyboru zwłok, które w nim spoczywają. Wpisał się także do Księgi Pamiątkowej.


Podczas ceremonii Dowództwo Garnizonu Warszawa reprezentował płk Andrzej Drozd szef Pionu Ceremoniału Wojskowego Dowództwa Garnizonu Warszawa.


***
 

Gen. broni Janas Vytautas Zukas odwiedził Polskę na zaproszenie generała Leszka Surawskiego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Tematem przewodnim ich rozmowy była ocena sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz intensyfikacja dwustronnej współpracy szkoleniowej sił zbrojnych.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...