..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów ::..
21 VI 2018

Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Uczestnicy polsko-brytyjskich rozmów w formacie tzw. kwadrygi wzięli udział w uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania brytyjskich sił powietrznych RAF.
zdjęcie - Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów

W spotkaniu kwadrygi, zorganizowanym w Ośrodku Reprezentacyjnym MON, uczestniczyli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz razem z ich brytyjskimi odpowiednikami, Gavinem Williamsonem i Borisem Johnsonem. Czterej ministrowie debatowali podczas posiedzenia plenarnego, poprzedzonego bilateralnymi spotkaniami szefów poszczególnych resortów. Tego typu konsultacje to jedna z form kontaktów, która na trwałe wpisała się do tradycji sojuszniczych relacji Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
 
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, oprócz uczestników posiedzenia plenarnego, w ceremonii uczestniczyli brytyjscy i polscy żołnierze, którzy oddali hołd bezimiennemu żołnierzowi spoczywającemu pod arkadami Pałacu Saskiego. Ze strony polskiej wystąpił pluton z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, z brytyjskiej - pluton Eagle Troop from 1 The Queen’s Dragoon Guards. Asystę honorową stanowili żołnierze Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Uczestników  uroczystości witał gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa.
 
Bardzo wiele łączy nas Polaków z Wielką Brytanią. Są to między innymi wydarzenia historyczne, ale także o podejście do spraw związanych z bezpieczeństwem (…) – powiedział podczas uroczystości na Placu Marszałka Piłsudskiego minister Mariusz Błaszczak.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
06 XII 2018
Czas sportowych podsumowań
W mijającym roku zorganizowano cykl 5 zawodów sportowych, podczas których do rywalizacji stanęło 28 reprezentacji. Przedstawicielom zwycięskich drużyn puchary wręczyli: płk ...
04 XII 2018
Lekcja historii dla uczniów ze ...
Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli, którzy kształcą się w klasie o profilu ...
03 XII 2018
Nowi oficerowie w strukturach Dowództwa
Przygotowanie nowo przybyłych żołnierzy do funkcjonowania w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa jest zasadniczym celem rozpoczynającego się 3 grudnia tego roku, trzydniowego ...
02 XII 2018
Żołnierze rezerwy promowani
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.