..:: Dowództwo Garnizonu Warszawa :: Aktualności / Najnowsze - Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów ::..
21 VI 2018

Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Uczestnicy polsko-brytyjskich rozmów w formacie tzw. kwadrygi wzięli udział w uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania brytyjskich sił powietrznych RAF.
zdjęcie - Kwiaty od polskich i brytyjskich ministrów

W spotkaniu kwadrygi, zorganizowanym w Ośrodku Reprezentacyjnym MON, uczestniczyli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz razem z ich brytyjskimi odpowiednikami, Gavinem Williamsonem i Borisem Johnsonem. Czterej ministrowie debatowali podczas posiedzenia plenarnego, poprzedzonego bilateralnymi spotkaniami szefów poszczególnych resortów. Tego typu konsultacje to jedna z form kontaktów, która na trwałe wpisała się do tradycji sojuszniczych relacji Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
 
Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, oprócz uczestników posiedzenia plenarnego, w ceremonii uczestniczyli brytyjscy i polscy żołnierze, którzy oddali hołd bezimiennemu żołnierzowi spoczywającemu pod arkadami Pałacu Saskiego. Ze strony polskiej wystąpił pluton z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, z brytyjskiej - pluton Eagle Troop from 1 The Queen’s Dragoon Guards. Asystę honorową stanowili żołnierze Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Uczestników  uroczystości witał gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa.
 
Bardzo wiele łączy nas Polaków z Wielką Brytanią. Są to między innymi wydarzenia historyczne, ale także o podejście do spraw związanych z bezpieczeństwem (…) – powiedział podczas uroczystości na Placu Marszałka Piłsudskiego minister Mariusz Błaszczak.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 VIII 2018
Wojsko Polskie zadziwiło świat
"98 lat temu Wojsko Polskie wykazało się niezwykłym heroizmem, walecznością, ofiarnością; Wojsko Polskie zadziwiło świat, Bitwa Warszawska przeszła do historii jako ...
15 VIII 2018
Transmisja na żywo z Wielkiej ...
Serdecznie zapraszamy do śledzenia Wielkiej Defilady Niepodległości na żywo na naszej stronie internetowej. Początek godzina 13.00.
14 VIII 2018
„To byli bohaterowie”. Apel Pamięci ...
Na Cmentarzu Wojskowym Powązki, przy Pomniku Poległych w 1920 r., z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, a także najwyższych rangą ...
14 VIII 2018
Życzenia dowódcy Garnizonu Warszawa z ...
Jestem pewien, że tegoroczne Święto Wojska Polskiego na długo pozostanie w pamięci i sercach każdego polskiego żołnierza, ale nie tylko. W ...